#1 2008-04-07 01:15:52

Guzur

http://i34.tinypic.com/3321jrs.gif

Zarejestrowany: 2006-04-17
Posty: 1526
WWW

Nazwy postaci

Jeśli chodzi o imiona graczy, Tibia zawsze postępowała w określony sposób. W chwili obecnej, istnieje ponad 7,000,000 postaci na 74 światach i każda z nich posiada jedyną w swoim rodzaju nazwę. W odróżnieniu od innych gier internetowych, unikatowe imiona istnieją tylko na poszczególnych serwerach. W rezultacie, nasi Tibijczycy mogą być pewni, że imiona ich postaci są całkowicie wyjątkowe.

Nie mniej jednak taki sposób postępowania ma swoją cenę. Do tej pory, zasady dotyczące imion w Tibii były dość skomplikowane. Niektóre z nich okazały się raczej trudne do zrozumienia, szczególnie dla dużej część naszej społeczności, której język angielski nie jest tym ojczystym. Doświadczenie nauczyło nas, że wielu graczy życzy sobie więcej tolerancji w związku z nazewnictwem postaci.

Każdego dnia do customer support trafia około 500 niewłaściwych nazw. Jako, że zgłaszają nam to tutorzy, jesteśmy z nimi w stałym kontakcie na naszym forum. W związku z licznymi wątpliwościami, które poruszane są tam codziennie, stało się oczywiste, że zasady dotyczące imion powinny w końcu zostać polepszone. Imiona w języku innym niż angielski okazały się wyjątkowo sprytne, ponieważ nie zawsze mogą być one łatwo przypisane do konkretnej kategorii, przez co niektóre sytuacje są bardzo trudne do rozwiązania.

W związku z powyższym, w przeciągu tego miesiąca zdecydowaliśmy się zmienić zasady dotyczące imion w Tibii. Nowe przepisy będą bardziej zwarte i łatwiejsze do zrozumienia, co powinno prowadzić do zmniejszenia ilości wątpliwych przypadków. Oczywiście, wraz z nowymi zasadami chcemy również, aby dużo więcej imion było akceptowane.http://i27.tinypic.com/sl7cw2.jpg

Dwa ważne punkty dotyczące nowych zasad to: Po pierwsze, imiona które są poprawne według starych zasad nie staną się nagle nielegalne w związku z nowym regulaminemi. Po drugie, nie odblokujemy żadnej postaci, która była nielegalna względem starych praw, pomimo że mogłaby być ona legalna według nowych przepisów. Nie usuniemy również żadnych wpisów z criminal rekord wynikających z uzasadnionego namelocka.

Nowe zasady odnośnie imion zostały podzielone na 4 podgrupy:
a) Ofensywna nazwa
Imiona, które są obraźliwe, rasistowskie, erotyczne, związane z narkotykami lub po prostu ogólnie niepożądane
b) Niewłaściwy format nazwy
Imiona, które zawierają części zdania, źle sformułowane słowa lub bezsensowną kombinację liter.
c) Niestosowna nazwa
Imiona, które wyrażają poglądy religijne lub polityczne, zawierające takowe przesłanki lub ogólnie nie pasujące do Tibii.
d) Nazwy prowokujące do naruszania zasad
Imiona, które prowokują, lub podsuwają myśl do łamania Tibia Rules.

Te cztery nowe kategorie powinny być łatwiejsze do zrozumienia. Postaramy się również bardzo szczegółowo wyjaśnić zagadnienia opisane pod każdą z nich. Dla przykładu, imię nawiązujące do używek (narkotyki, alkohol) będą nielegalne zawsze, chociaż opisane jest to dość zwięźle jedynie w komentarzu. Od teraz, gracze będą mieli możliwość uzyskania wyjaśnienia, dlaczego takie imię jest zabronione.

Na dodatek, aby dokładniej wyjaśnić kilka zasad, byliśmy zmuszeni do usunięcia część tych już istniejących aby dostosować się do wielu graczy, którzy apelowali o większą tolerancję jeśli chodzi o nicki w grze. Bardzo ważnym faktem jest, że imię Twojej postaci może teraz zawierać nazwę jakiegoś przedmiotu. Z początku reguła ta nasuwała wiele pytań, na które odpowiedzi nie zawsze były tak proste jakby się wydawało, zwłaszcza kiedy dany przedmiot nawiązywał do osoby w innym języku. Co ważne, przedmioty są bogatym źródłem pomysłów dla wielu imion tworzących z wyobraźnią. Druid nazwany „Lecznicza moc”, lub rycerz, który przybrał imię „wyciągnięty miecz”, mogą dodawać klimatu i tworzyć fantastyczną atmosferę w Tibii.

Druga zasada która zostanie zniesiona to podszywanie się pod innego gracza, tzw „namefake”. Z ponad 7 milionów aktualnie istniejących imion graczy, staje się coraz trudniejsze, aby znaleźć imię, które nie będzie podobne do drugiego. Bardzo często znajdujemy postacie na tym samym świecie, które przypominają inne. Często, kiedy sprawdzamy datę ich utworzenia okazuje się, że żadna z nich nie była zrobiona w celu podszywania się pod kogoś innego. Czasami gracz po prostu nie jest świadomy, że imię które wybiera, przypomina imię jakiegoś wysoko-poziomowego gracza na jego serwerze. Naturalnym wydaje się fakt, iż działania prowadzące do ukarania niewinnego gracza są niepożądane. Na początku, w myśl tej zasady wchodziło uchronienie graczy przed oszustwami. W ciągu ostatnich lat wprowadziliśmy szereg ulepszeń, które pomogą Ci sprawdzić czy rozmawiasz z odpowiednią osobą. Po pierwsze, możesz sprawdzić swoją listę VIPów, czy przyjaciel z którym rozmawiasz jest Online. Po drugie, możesz ustawić sobie, aby w oknie rozmowy wyświetlał się poziom gracza, z którym aktualnie prowadzisz konwersację. Opcja ta może zostać aktywowana poprzez kliknięcie w: "Options"->"Console"->"Show levels in console". Jeśli Twój przyjaciel jest rycerzem i powiedzmy, że posiada 87 poziom, możesz być pewien, że rozmawiasz z nieodpowiednią osobą, jeśli za jego imieniem pojawi się liczba 11 ([11]). Po trzecie, możesz dodać wszystkich swoich przyjaciół na tzw. „białą listę”, przez co jedynie oni będą mogli kontaktować się z Tobą poprzez prywatne wiadomości. Pamiętaj jednak, że gracz z podobnym imieniem nie zawsze musi być oszustem podszywającym się pod kogoś. Postać o przypadkowym imieniu może udawać Twojego „hackniętego” kolegę, na nowym koncie, aby ukraść Ci jakiś przedmiot. Pamiętaj aby być ostrożnym podczas wysyłania komuś przedmiotów, lub złota. Wierzymy, że to wszystko da naszym graczom jakieś podstawowe wskazówki jak uchronić się przed oszustwem.

http://i26.tinypic.com/2sbqrl4.jpg

Po trzecie, imiona sławnych osób w przyszłości będą mogły zostać wykorzystane. Zniesiemy zasadę zabraniającą tego, która komplikuje sprawę, ponieważ imiona fikcyjne są wciąż legalne, co czasami sprawia kłopot, ponieważ czasem gracze mylą nazwę znanej osobistości i z jej rolą aktorską. Przykładem może być Jack Sparrow, jest to imię sławnego aktora. Co więcej wiele znanych osób posiada swoje „nicki” w realnym życiu. Imiona takie jak Robbie Williams, lub nawet Shakira są mimo wszystko zwykłymi nazwami. Trudnością jest, kiedy stworzysz postać o niezbyt znanym nicku, a dwa lata potem osoba o podobnym imieniu staję się bardzo popularna. Zatem rodzi się pytanie, czy ten gracz powinien zostać zablokowany? Aby nie dopuścić do powstania problemów tego typu i wielu tak trudnych do rozstrzygnięcia sytuacji, zdecydowaliśmy o zniesieniu tej zasady.

Na koniec, dopuścimy do tworzenia imion nawiązujących do krajów. Pomysł, aby zachować narodowości graczy poza sferą gry jest prawie niemożliwy do wykonania. Z powodu zasady, która przyzwala na tworzenie nazw graczy w językach innych niż angielski, narodowości wielu Tibijczyków i tak wciąż są widoczne. Naprawdę nie potrzeba wiele, aby rozpoznać Polaka którego imię brzmi „Czarodziej Lech”, lub by domyśleć się, iż ojczystym językiem gracza o nicku „Juan el caballero” jest hiszpański. Co więcej, każdego dnia zgłaszanych jest wiele imion, które nawiązują do nazw krajów, lub większych miast, widoczne jest więc, iż wielu Tibijczyków pragnie wpisać w swym imieniu miasto, z którego pochodzi. Z tego właśnie powodu imiona nawiązujące do państw będą w przyszłości legalne. Tym samym, chyba nie trzeba wspominać, iż imiona wymyślone w celu obrażenia innego kraju nie będą tolerowane.

Jesteśmy przekonani, że nowe zasady będą znacznie łatwiejsze do zrozumienia przez Was oraz łatwiej będzie przychodziło Wam stosowanie się do nich. W przyszłości będzie legalnych o wiele więcej imion, co da Wam możliwość do tworzenia nieskończenie wielu wspaniałych nazw. Mamy nadzieję, ze cieszycie się na te zmiany, które zaspokoją życzenia społeczności Tibijskiej opowiadającej się za zwiększeniem tolerancji w zakresie nazw postaci

O tym, kiedy nowe zasady wejdą w życie, będzie można przeczytać w „sekcji nowości” na tibia.com.

@Edit

Jak zapowiada CipSoft, uaktualnienie zasad dotyczących imion postaci, o których mowa była na początku miesiąca, odbędzie się już w tym tygodniu, dokładniej we wtorek, ósmego kwietnia. Oprócz zmian zaprezentowanych w tym artykule, wkrótce i inne reguły mogą ulec renowacji, aby były łatwiejsze do zrozumienia. Proszę pamiętać, że żadne z zasad zmienionych w ten sposób nie wpłyną w żaden sposób na ogólny zarys Tibia Rules.

Prócz tego, aktualizacja przyniesie również poprawienie systemu potionów używanych w grze. Dodane zostaną nowe mikstury, a stare nieco zmodyfikowane. Więcej informacji na ten temat ujawnimy już wkrótce. Bądź gotowy!


"Oczywiście, że wiem kim jesteś... Moją pracą jest wiedzieć"

"Gdyby byki i konie miały ręce i mogły nimi malować i tworzyć dzieła, jak ludzie, to konie malowały by postacie bogów podobne do koni, i takież ciała im dawały, a byki podobne do byków"

Offline

 

#2 2008-04-07 06:39:09

 Termik

http://i38.tinypic.com/euqxqs.gif

Na PW pisz!
Zarejestrowany: 2008-03-22
Posty: 3445

Re: Nazwy postaci

Heh jak bedziemy mogli sie nazywać jak sławne osoby to ja się nazwe Bill Gates xDD...ale moim zdaniem i tak jakos ,,nie było'' tych zasad bo ludzie z takimi nickami chodzili ...

Offline

 

#3 2008-04-07 15:03:57

Adachi

http://img252.imageshack.us/img252/9128/14sh3ih.png

Skąd: Karpacz
Zarejestrowany: 2008-03-06
Posty: 1094

Re: Nazwy postaci

Hehe tibia.pl sie sprawdza ^^

Offline

 

#4 2008-04-08 16:29:40

Renion

http://i37.tinypic.com/okwrx1.gif

Skąd: WrOcLoVe <3
Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 394

Re: Nazwy postaci

Czyli już niebędzie można używać Fake'ów?
Np.: Na Mytherze jest ktos o nicku Yeenn i ma wysoki level
A na Menerze jest ktos o nicku Yenn to ta postać będzie usunęta czy zostanie?

Offline

 

#5 2008-04-08 19:59:05

 Termik

http://i38.tinypic.com/euqxqs.gif

Na PW pisz!
Zarejestrowany: 2008-03-22
Posty: 3445

Re: Nazwy postaci

Chyba powinna zostać

Offline

 

#6 2008-04-08 20:26:58

Itachi

http://i33.tinypic.com/2v2gq5x.gif

4376608
Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 288

Re: Nazwy postaci

Nie rozumiem tego CipSoftu co chwila cos robia a i tak wiekszosc ludzi uwaza ze tibia to gowno.

Np. moja stara jak widzi ze w to gram to normalnie wpada w szal. jak to pisalo na wikipedi  Tibia przyciaga swoja prostota.

Ostatnio edytowany przez Itachi (2008-04-08 20:28:37)


http://www.pokeplushies.com/images/plushies/pokemon/006_shiny.gif
http://cda.pl/gry-online/4/tort.php Zagrajcie sobie fajna giera!(jak chcecie sie wyżyć)

Offline

 

#7 2008-04-26 19:07:50

 Vezo

http://i46.tinypic.com/fwixqw.jpg

Skąd: Suwałki
Zarejestrowany: 2007-01-19
Posty: 1403

Re: Nazwy postaci

Name: Haxxor
Sex: male
Profession: Knight
Level: 23
World: Lunara
Residence: Thais
Last login: Mar 31 2008, 22:20:23 CEST
Comment: H4xX0R 1337 ? MHM
Account Status: Free Account
xD


http://dmncraft.w.interia.pl/kaliber44_pliki/kaliber.gif
http://jargam.es/reklama/userbar4.jpg
http://img391.imageshack.us/img391/8485/30831.png
http://img703.imageshack.us/img703/6483/20a85d3.jpg

Offline

 

#8 2008-04-27 20:15:43

 Ufek

Zbanowany

Zarejestrowany: 2007-07-02
Posty: 1155
Nick: Ufek Ghoul
Profesja: Aurea (Rookgaard)
Server: 24

Re: Nazwy postaci

Mają fajnych grafików!


http://img202.imageshack.us/img202/9260/stalkerd22.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tibia11.pun.pl transport chemii Jax Gotowe spółki Poznań